Online Oyun Terapisi Eğitimi

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
İlgi Alanı
SEO
Site Url
https://hacettepelilerakademi.com/
Site Title
Online Oyun Terapisi Eğitimi
Oyun Terapisi Vaka Okulu eğitimi, meslek elemanlarının ve ilgili öğrencilerin süpervizyon ihtiyaçlarını karşılar. Gerçek yaşamdan alınan vaka örnekleri, tecrübeli uzmanların saatlerce analiziyle planlanmaktadır. Oyun terapisi eğitimi müdahale tekniklerine hakim olan meslek elemanları yetiştirmek amacıyla verilir. Hacettepeliler Akademi onaylı olarak hazırlanan kişiye özel belgeler ile katılımcılar kariyerine yön vermektedir. Oyun terapisi süpervizyon eğitimleri ilgili bölümlerin öğrencileri ve mezunlarının vaka çalışmalarıyla bilgilerin pekiştirilmesi amaçlanır. Bölüm derslerinde teorik bilgilere ağırlık verilmesi, bilgileri pekiştirecek ölçüde vaka çalışması yapmak amacıyla yeterli zamana sahip olunamadığını gösterir. Vaka Okulu bu eksiği kapatmak için hazırlanmıştır. Bu eğitimlerin yanı sıra, hukuk eğitimleri de verilen eğitim programlarından bir tanesidir. Hukuk eğitimleri, eğitmenlerin tecrübeleri sayesinde gerçek vakaların canlandırılarak çok boyutlu düşünmeye teşvik etmektedir. Mesleki eksikliklerini ise fark eden öğrenciler, bu eksikliklerini gidermeye çalışacaktır. Hukuk seminer eğitimleri de verilen eğitim programlarından bir tanesidir. Hukuk alanında ilerleteceğiniz kariyerinize bir ayrıcalık katılarak Akademi onaylı belgeler de verilmektedir.

Önemli bir vaka eğitim programı da aile danışmanlığı eğitimi çalışmalarıdır. Aile danışmanlığı eğitimlerinde ise ilgili bölümlerin öğrencilere vaka çalışması ile eğitim programı şeklinde verilmesidir. Çocuk gelişimi, psikoloji, rehberlik, sosyoloji, hemşirelik ve benzeri bölümler için vaka çalışmaları yapılarak bilgiler pekiştirilmektedir. Aile danışmanlığı süpervizyon eğitimleri bölüm derslerinde teorik bilgilere yer verildiği düşünülerek, teori yerine vaka ağırlıklı planlanır. Vaka Okulu’nda öğrenciler, bilgilerini pekiştirecek ölçüde vaka çalışması yapabilmektedir. Aile danışmanlığı Vaka Okulu isminin verildiği eğitim programları, bölüm derslerinden tam olarak bu noktada ayrılmaktadır. Bölüm dersleri öğrenilen bilgilerin temel alındığı eğitimlerdir. Aile danışmanlığının farklı alanlara ait vaka örnekleri de incelenmektedir. Aile ile çalışacak olan meslek elemanları için bu eğitimler son derece verimli olmaktadır. Eğitim veren uzmanlar, tecrübe kazandıklarından dolayı, gerçek vakalar karşısında ne yapmaları gerektiğini bilmektedirler. Bu eğitimleri ise tecrübeleri doğrultusunda planlamaktadırlar. Eğitim süreci boyunca birbirinden farklı bakış açıları da geliştirilebilmektedir. Gerçek bir hayatta karşılaşılması olası olan olaylardan öğrenilenler ise mesleki yaşantılara katkıda bulunacaktır.

StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.