Neler yeni
Merhaba, Ziyaretci

Sitemize Kaydolarak Yeni Konu Açabilir, Destek Sağlayabilir, Destek Alabilir ve Paylaşılan Konulardan Yararlanabilirsiniz.


Sıfır ve ikinci El Oyuncak Dünyası OkeyLisans internet hizmetleri Şekershell internet hizmetleri

StarTR Network

O Bir Yaşam Tarzı, O Bir Felsefe, Yaşanır, Tartışılır, Sevilir, Nefret Edilir, Ama Asla YIKILAMAZ!

Kurallar

Kullanim ve Sartlar

 • StarTR Forum! kendine özgü kurallari olan, sinirsiz özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin diledigi gibi davranmasinin söz konusu olmadigi bir ortamdir. Üyeler buraya kendi özgür iradeleriyle geldiklerine göre forum kurallarina uymak durumundadirlar. O yüzden bu çerçeve dahilinde hareket etmeyi kabul eden üyelerimize saygilarimizi, sevgilerimizi sunuyoruz. Aksini düsünenlere de elimizden yolunuz açik olsun demekten baska bir sey gelmemektedir. Forumumuz belirlenmis olan kurallara uymayi reddeden kullanicilara hizmet vermek zorunda degildir.
 • Forumumuzda paylasima sunulan tüm içerikten 5651 Sayili Kanun'un 8 ve T.C.K'nin 125. maddesi'ne göre paylasimi yapanin kendisi sorumludur.Forumumuz paylasimcilarin gönderdigi içerikten dogabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuzdaki paylasimlar hakkinda tüm hukuksal bildirimler iletisim kanali üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulasmasindan sonra en geç 7 (yedi) gün içerisinde yanit verilir.
 • Kurallara aykiri bir durum görüldügünde, baska kullanicilarin konuya müdahil olmasi üzücü sonuçlar dogurdugundan, dogru davranisin RAPOR tusu ile yöneticilere bildirilmesi oldugunu hatirlatiriz.
 • Üyeler Forumumuzun veya baska bir forum üyesinin özel bilgilerini alenen açiklayamaz.
 • Kisisel tartisma sekline dönüsen konular derhal kapatilir! Kapatilan basliklara (yazilara) ilgili özel mesaj veya e-posta atilmamasini rica ederiz. Sürekli ikili tartisma yaratan kullanicilar önce uyarilir, sonra uzaklastirma verilir.
 • Kullanicilarin özellikle forumdaki yazismalarda olabildigince düzgün Türkçe kullanmalari önerilir. Asgari yazim kurallarina uyulmasi (Cümleye büyük harfle baslamak, nokta ile bitirmek) gerekmektedir. Tamami büyük harften olusan, noktalama isaretlerine yer verilmemis veya haddinden fazla seviyesiz bir tarzda yazilmis iletilerin zor anlasildigi ve anlasilsa bile dikkate alinmadigi bilinmelidir. Bu tür hatalar içeren ileti veya basliklar yöneticiler tarafindan gerek görülürse kaldirilabilir.
 • Forum içi yazismalarda kullanilacak dil ve üslup, forumun verimli olmasiyla dogrudan iliskilidir. Bundan ötürü iletilerde küfür ve benzeri kaba ifadeler kullanilmamasi ve baska birini küçük düsürücü, tahrik ve hakaret edici söylem ve tavirlardan uzak durulmasi özellikle gerekmektedir. Küfür içeren, asiri laubali, baska bir kullaniciya saldiri amaçli veya genel olarak çirkin kabul edilen iletiler yöneticiler tarafindan silinecektir. Ayni tutumu sürdürmekte israrli davranan kullanici forum kullanimindan süresiz men edilecektir. Bununla birlikte foruma katilan kullanicilarin seçtikleri kullanici isimlerinin de küfür içeren, diger kullanicilari taciz veya tahrik edecek özellikte olmamasi gerekmektedir. Bu türde isimler dogrudan forum disi birakilacaktir. Ayni konu kullanicilarin avatar ve imzalari için de geçerlidir.
 • Forumla ilgi ve iliskisi olsun olmasin, her türlü kisi, kurum ve kurulusu küçük düsürücü, hakaret içerikli mesajlarin yazilmasi kesinlikle yasaktir.
 • Her türlü din, irk, mezhep ayrimciligi yapmak ve bu konuda tahrik edici, küçük düsürücü mesajlar yazmak yasaktir.
 • Siyaset konularinin konusulmasi forumumuzda yasaktir.
 • Forum Kurallari disinda bölümlere ait özel kurallar bulunabilir. Baslik açilan bölüme ait özel kurallari okumaniz ve bu kurallara uymaniz gerekmektedir.
 • Kullanicilarin kendi yararlari göz önünde tutularak hazirlanan bu kurallar tartismaya açik degildir.
 • Foruma üye olan kullanicilar bu metni okumamis olsa da tüm kurallara uymayi kabul etmis sayilir. Bu kurallar tüm kullanicilar için baglayici niteliktedir.
 • Bildiginiz bir konu, ürün, içerik, hata çözümü vb. hakkinda kendi anlatim tekniginizi kullanarak içerikler hazirlayabilir bunlari deneyimlerinizle paylasabilirsiniz. Yayinladigimiz bir içerik daha önce farkli yazarlar, üreticiler, gelistiriciler tarafindan ele alinmissa lütfen bunu belirtiniz, alinti içerik ve/veya telif hakki ihlali yapan kullanicilarimiz ilk olarak uyarilir sürecin tekrarlanmasi durumunda uzaklastirilir.
 • Ayni kullanicinin foruma farkli isimlerle üye olmasi yasaktir. Bu durum fark edildiginde kullanicinin en eski kullanici adi disindakiler silinir ve kendisine uyari verilir. Tekrarlanmasi sonucunda sürekli olarak forumdan uzaklastirilir.
 • Bu kurallari kabul etmeyen tüm üyeler forumu terkedebilecegi gibi kurallara aykiri davranislarda bulunan üyelerin sorun yaratan iletileri silinebilir yada kilitli konulara tasinabilir arti olarak kendilerine uyari cezasi verilir. Buna ragmen ayni davranislari sergilemekte israrci davranan üyeler forumdan uzaklastirilacaktir. Üye cezalandirmasini forumun yöneticileri yapar. Yöneticiler isterlerse diger yönetim gruplari ile istisare yaparak fikirlerini alabilir. Ancak nihai karar organi forumun yönetimine aittir. Yasaklanan kullanicilarin, forumdan ayrilmak isteyen üyelerin hesabi silinmez bu durumu teklif etmeyiniz.
 • Forum Yönetimi ayni kisinin birden fazla rumuz veya isimle, farkli kisilermis gibi ayni konuda görüs belirttigini tespit etmesi durumunda, kisinin tüm mesajlarini siler ve Forum'a girisini yasaklar. Yine buna bagli olarak ayni kisinin birden fazla e-posta adresi ile basvurarak farkli isimler ile yazdiginin tespit edilmesi durumunda forum ile iliskisi kesilir. Eger sifrenizi unuttuysaniz iletisim linkinden sifrenizi isteyebilirsiniz. Kullanicilar kendi kullanici adi ve sifrelerini korumakla sorumludurlar; baskasi kullanir ve kural disi yazi olursa forumdan uzaklastirilirlar.
 • Forumumuz yönetimi gerek görüldügü takdirde bu kurallarda degisiklik yapma hakkina sahiptir. Kurallar eklendigi anda yürürlüge girer ve tüm üyelerin okudugu varsayilir.

Aramıza Hos Geldiniz.. StarTR Yönetim!

Üst