Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Et Dinlendirme Dolabı Sipariş

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
1,297
Tepkime puanı
15
Yaş
31
Konum
Ankara
İlgi Alanı
SEO
Cinsiyet
Erkek
Et ürünleri için kullanılan dry aged işlemi etin bir dolap ya da oda içerisinde kurutulup dinlendirilmesi işlemine verilen addır. Kuru dinlendirme olarak adlandırılan bu işlem sayesinde et haznesindeki suyu muhafaza edebilmekte, böylece tüm lezzetini koruyabilmektedir. aracılığı ile yapılabilen bu işlem her et için uygulanmamaktadır. Uygulanacak olan etin özellikle yağlı olması gerekir. Bu sayede et içerisinde ki suyunu korur ve yağlar sayesinde su kaybı yaşamaz. Tüm lezzeti suyu sayesinde ortaya çıkan et suyunu kaybetmeyerek tüm tadını koruyacaktır. Bu işlemin yapılışını kolaylaştıran et dinlendirme dolapları, günümüzde yaygın olarak kullanılan, teknolojik yapısı sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlayan bir üründür.

Bu kuru dinlendirme işlemi 28 gün sürmektedir. Bu işlemin yapılacağı oda ya da kullanılan dolap sıcaklığı 0 derece olmalı, %75-80 arasında bir nem oranına sahip olmalıdır. Bu şartların sağlandığı sayesinde etin içerisindeki su dışarı çıkmadığı gibi dışarıdan et içerisine de su girişi olmamaktadır. Bu işlemin amacı etin yaşlandırılması ancak yaşlandırılırken haznesindeki suyun korunabilmesidir. Bu sayede tüm lezzet etin içerisine hapsolmakta ve daha lezzetli bir et deneyimi sunmaktadır. Dış katmanı bol yağ kaplı, doğru et ürünü kullanıldığında kuru dinlendirme işlemi sonrası ortaya çok lezzetli bir et ürünü çıkmakta, bu da bu işlemle yapılan et ürünlerinin daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Hemen ürünleri incelemek ve sipariş vermek için adresine gelebilirsiniz.
 
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.

Benzer konular