Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız - Kardiyoloji Doktoru İzmir

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
Katılım
28 May 2020
Mesajlar
716
Tepki Puanı
13
Yaş
30
Konum
Ankara
İlgi Alanı
SEO
Cinsiyet
Erkek
İzmir’in önemli doktorlarından birisi olan Uzm. Dr. kalp hastalıkları ve kalp krizi ile ilgili bilgilendirmeler yaptı. Aynı zamanda doktor arama platformunda sayfası bulunan Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız bu sayfadan hastalarına bilgilendirici içerikler paylaşmaktan keyif alna alanında uzman bir hekim. Kalp krizi her daim gündemde olan bir konu bu anlamda muhabirimizle bir röportaj gerçekleştiren Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız muhabirimizin sorduğu sorulara büyük bir hassasiyetle yanıt verdi.

Kalp krizi geçirirken vücudumuzda neler yaşanır?

Muhabirimizin sorduğu bu soruya Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız şöyle cevaplandırıyor, "Kalp krizi diye tanımladığımız, kalbi sulayan atardamar dediğimiz koroner arterlerin bir nedenden dolayı akımının tamamen kesilmesiyle, onun suladığı kalbin kas bölgesinde çalışma kusurunun başlamasıyla oluşan çeşitli değişiklikler o an kalp akımının kesilmesiyle hem ritim bozukluklukları ayrıca kalp krizinden ölümlerin en temel nedeni kalpteki bu ritim bozukluklarıdır. Sulanmasının bozulmasıyla, ilgili bölgelere kan gitmeyince kalp kasları görev yapamaz buna bağlı olarak değişiklikler meydana geliyor ve çok acil müdahale edilmesi gereken bir durum ortaya çıkıyor. Kalp krizi acil müdahale edilmesi gereken bir durumdur."

Kalp krizinin nedenleri Nelerdir?

Kalp krizinin nedenlerinden bahseden, Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız, "En sık neden damarların bir plağın yırtılması sonucu tamamen tıkanması, damarların yağlanması, kireçlenmesi sonucu darlaşan yapının aniden tıkanması sonucunda kalp krizi yaşanmaktadır. Nedenler, kalp damar hastalığı dediğimiz nedenler." Tüm kardiyolojik hastalıklarla ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunan Uzm. Dr. İdil Gökçen Koçağra Yağız'a türk hekimlerinden profilinden ulaşarak çok daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.
 
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.