Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım RFID Etiketleri ve Cihazları

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
Katılım
28 May 2020
Mesajlar
711
Tepki Puanı
13
Yaş
30
Konum
Ankara
İlgi Alanı
SEO
Cinsiyet
Erkek
Radyo frekansı ile kimlik tanımlama yani kısa adı ile etiketleri veya aktarıcıları, verileri almak, depolamak ve yakındaki okuyuculara iletmek için düşük güçlü radyo dalgalarını kullanan küçük cihazlardır. RFID etiketleri şu ana bileşenlerden oluşur: bir mikroçip veya entegre devre (IC), bir anten ve tüm bileşenleri bir arada tutan bir alt tabaka veya koruyucu malzeme katmanını içeren levhadır.

Üç temel RFID etiketi türü vardır: pasif, aktif ve yarı pasif veya pil destekli pasif (BAP). Pasif RFID etiketlerinin dahili bir güç kaynağı yoktur, bunun yerine bir RFID okuyucudan iletilen elektromanyetik enerjiden güç alırlar. Aktif leri, etiket üzerinde kendi vericisine ve güç kaynağına sahiptir. Yarı pasif veya pil destekli pasif (BAP) etiketler, bir pasif etiket konfigürasyonuna dahil edilmiş bir güç kaynağından oluşur. Ek olarak, RFID etiketleri üç frekans aralığında çalışır: Ultra Yüksek Frekans (UHF), Yüksek Frekans (HF) ve Düşük Frekans (LF). RFID okuyucuyu internet terminaline bağlayarak okuyucular, etiketlerle iliştirilmiş nesneleri global olarak, otomatik olarak ve gerektiğinde gerçek zamanlı olarak tanımlayabilir, izleyebilir ve takip edilebilir. Bu, Nesnelerin İnterneti (IoT) olarak adlandırılır. RFID, genellikle için bir ön koşul olarak görülür.

RFID etiketleri çeşitli yüzeylere yapıştırılabilir ve çeşitli boyut ve tasarımlarda yaygın olarak bulunur. RFID etiketleri ayrıca ıslak dolgular, kuru dolgular, etiketler, bileklikler, sert etiketler, kartlar, çıkartmalar ve foblar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çok çeşitli form faktörlerine sahiptir. Buna göre lojistik, tedarik zinciri, yarış zamanlaması, erişim kontrolü, çamaşır yönetimi, araç takibi ve BT varlık takibi gibi birçok farklı ortam ve uygulamaya uygun markalı RFID etiketleri basar. Bilgi için sizde adresine gelebilirsiniz.
 
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.

Benzer konular