Neler yeni
StarTR Türkiye,nin Sanal Sohbet Odaları esokey, okeylisans, OkeyLisans İnternet Hizmetleri

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Op. Dr. Özgür Yağız - Göz Hastalıkları Uzmanı İzmir

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
Katılım
28 May 2020
Mesajlar
536
Tepki Puanı
12
Yaş
30
Konum
Ankara
İlgi Alanı
SEO
Cinsiyet
Erkek
Göz canlılar için hayati bir organ olmasa da göz sağlığı korunması gereken en önemli organlardan birisidir. Zira en küçük sağlık kaybından; insanın dünyasını karartabilen göz her daim kontrol altında tutulmalıdır. Bugünkü konuğumuz İzmir'de görev yapmakta olan ve göz sağlığı alanında uzman ve tecrübeli hekim Uzm. Dr. doktorumuz aynı zamanda sosyal medya üzerinden yaptığı bilgilendirici paylaşımlarıyla da tanınan bir hekim. Bilgilendirici paylaşımları için sıklıklar com profilini kullanan hekim bugün bizlere katarakt ameliyatıyla ilgili bilgilendirmeler de bulunacak.

Kataraktın yaşa göre sınıflandırılan bir hastalık olduğunu dile getiren Özgür yağız, "Gözümüzün içindeki merceğin çeşitli sebeplerle saydamlığını kaybetmesi sonucu oluşan bir hastalıktır" dedi. Genel belirtilere bakacak olursak, bir görme azalması, sisli ve puslu görme şeklinde belirtiler verir. Hastalığın gerçek tanısı detaylı bir göz muayenesi ile konulmaktadır. Katarakt nedenlerine bakacak olursak en sık sebep yaştır. İleri yaş ile beraber katarakt oluşumları gözlenebilir, bununla birlikte şeker ve diyabet hastalıklarında, astım, romatizmal hastalıklara bağlı olarak kullanılan kortizonların sebebi olarak da katarakt görülebilmektedir. Katarakt genel itibari ile göz ağrısı yapmaz, kataraktın çok ilerlediği noktalarda göz tansiyonuna bağlı olarak gözde ağrı ve kanlanmalar olabilir. Kataraktın ameliyatsız tedavisi mümkün değildir. Kataraktın lazerle yapılan basit bir işlem sonrasında tedavi edilebilmektedir. Katarakt tedavileri ile ilgili Op. Dr. Özgür Yağız ile iletişime geçiniz.
 
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.