Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Forum Kuralları FORUM KURALLARI - MUTLAKA OKUYUN!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Monarch

StarTR Network
Yönetici
System Admin!
Katılım
4 Eylül 2015
Mesajlar
1,771
Tepkime puanı
0
Konum
Türkiye
Web sitesi
www.startr.org
İlgi Alanı
Java
Eğitim
Üniversite
StarTR Kullanıcı Sözleşmesi ve Genel Forum Kuralları

( A ) MADDESİ GENEL FORUM KURALLARI
Kural 1) Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar yazılamaz, ilgili materyal gönderilemez.
Kural 2) Forumda dini, siyasi veya politik içerikli mesajlar ile propaganda yapılamaz.
Kural 3) Forumda yasal olmayan site adresleri vermek; Hack, Crack, Warez, Serial, Edonkey isteği içeren mesajlar yazmak; MP3 isteğinde bulunmak; yazılım telif hakları sebebiyle Türkiye'de temsilciliği bulunan firmalara ait korsan yazılım linkleri vermek; site şifreleri dağıtmak; illegal link, içerik ve yazı yollamak kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir.
Kural 4) Forumda açılan konu veya mesajlar, konuyu açan üye'ye aittir. Bu konuda StarTR Forum sorumluluk kabul etmemektedir.
Kural 5) Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forum yöneticilerinin veya moderatörlerin görevi değildir. Kullanıcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
Kural 6) Forum üzerinde bulunan katılımcılar forum üzerinde herhangi bir hak talep edemez.
Kural 7) Forum kuralları günün şartlarına göre değiştirilebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir; itiraz edilemez.
Kural 8)
Site ve Forum içindeki linkler her zaman denetlenemeyeceği gibi içerikleri hakkında uygunsuz olan herhangi bir olaydan
StarTR Forum yöneticileri sorumlu değildir.
Kural 9) Forum üyeleri ( 1 ) bir yıl içerisinde giriş yapmadıklarında, yönetim bu Nickleri sürekli Online olan başka kullanıcıya devredebilme hakkına sahiptir.
Kural 10) Forum da kayıtlı nickler, StarTR.Org'a aittir. Yönetim gerek duyduğunda üyelik silebilme hakkına sahiptir.

( B ) MADDESİ FORUM KATEGORİ KURALLARI

Kural 1) Forumda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ve uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri ve diğer dünya devletlerini rencide edici ve bunlara karşı aykırı olan konular açılamaz.
Kural 2) Forumda Din, Dil Mezhep ve Irk ayrımı ile alakalı olan ve ayrıca siyasi propaganda amacıyla açılmak istenen konulara izin verilemez.
Kural 3) İlgili Kategori'ye açılan konulardan tamamen katılımcılar sorumludur. Bununla ilgili 3. şahıslar veya yöneticiler sorumlu tutulamaz.
Kural 4) Konu başlığı açılırken Türkçe imla ve dil kurallarına uyulması gerekir. Aksi durumda kategori yöneticilerinin düzeltme hakkı bulunmaktadır.
Kural 5) Forum Üzerinde Türkçe dili dışında herhangi bir dil kullanılamaz.
Kural 6) Forum Üzerinde Website Tanıtımları ( 1 ) Bir Adet Olmaktatır. Konu Başlığına URL Eklemek Yasaktır.
Kural 7) Forum Üzerinde Aynı Konuyu Başlık Değiştirerek Çoklu Tanıtım Yapanlar Forumdan Uzaklaştırılır.
Kural 8) Kullanıcıların, Hacking, Cracking, Warez gibi yasa dışı konularla ilgili başlık açamazsınız, mesaj yazamazsınız.
Kural 9) Oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir yazılım için seri numarası, CD Key, Crack, Keygen gibi bir uygulama isteğinde bulunamazsınız.
Kural 10) Bu tür bilgileri / uygulamaları paylaşamazsınız. Telif haklarıyla korunan Müzik ve Film'lerin yasa dışı kopyalarını (MP3, DivX vs.) paylaşamazsınız. Bu tür isteklerle ilgili başlıklar silinecektir
Kural 11) Forumlar'da belirlenmiş kategorilere uygun olmayan bir konu açamazsınız.
Kural 12) Kategorilere ( 3. ) ücüncü şahısları rencide edici şekilde konular açamaz ve bu konuda kaba lisan kullanamazsınız.
Kural 13) Forum üzerinde yeni bir konu açarak ( 3. ) ücüncü şahıslar ile aranızda'ki özel problemleri forum üzerinde tartışamazsınız.
Kural 14) Forum üzerinde yeni bir konu açmadan, daha önce aynı konu'nun açılıp açılmadığını arama butonu ile kontrol ediniz. Aynı konuların bulunması durumunda ise konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
Kural 15) Forum kategorilerine içeriği gereksiz ve anlamı olmayan konuları açmamaya özen göstermelisiniz. Böyle bir durumda açılan konu başlığı yöneticiler tarafından silinecektir.
Kural 16) Konu başlığı altında konu dışına çıkılan mesajlar göndermek yasaktır. Böyle bir durumda mesajlarınız yetkililer tarafından silinecektir. Bu şekilde mesajları sürdürmeniz halinde yetkililerin yaptırım uygulama hakkı bulunmaktadır.
Kural 17) Konu başlıkları altında ikili tartışmalara girmek kesinlikle yasaktır. Böyle bir durumun yaşanması halinde tartışmaya sebep olan mesajlar silinecektir. Ve bu konu da yetkililer üyelere yaptırım uygulama hakkına sahiptir.
Kural 18) Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmamalısınız.

( C ) MADDESİ - KATILIMCI (ÜYE) KURALLARI

Kural 1) Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamazsınız.
Kural 2) Forum mesajlarınızda ve imzanızda ortaklık bağlantısı (affiliate linki) yayımlayamazsınız. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz.
Kural 3) Özel mesaj ve başka mecralarda yapılan reklamlar deliller sunularak şikayet aracılığıyla yönetime iletilmesi durumunda kullanıcı forumdan uzaklaştırılacaktır.
Kural 4) Üyeler kendi rumuzlarından sorumludur. Rumuzlarda yaşanan herhangi problemlerde sorumluluk rumuz sahibine aittir.
Kural 5) Üyeler yazdıkları mesajlardan sorumludur. 3. şahısları veya yöneticileri bu konuda sorumlu tutamaz.
Kural 6) Forum moderatörlerinden ve editörlerden özel mesajla teknik destek istemeyiniz. Moderatör ve editörlerimiz teknik destek amaçlı olmayan tüm özel mesajlarınıza açıktır.
Kural 7) Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve Genel Forum lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz. Yöneticilerin uygunsuz kullanımları düzenleme veya silme hakkı bulunmaktadır.
Kural 8) Forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalarak forumdan uzaklaştırılabilirler.

YASAL UYARI!
Forumumuzda paylaşıma sunulan tüm içerikten 5651 Sayılı Kanun'un 8 ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımı yapanın kendisi sorumludur. Forumumuz paylaşımcıların gönderdiği içerikten doğabilecek yasal sorunlar nedeni ile sorumlu tutulamaz. Forumumuz'daki, paylaşımlar hakkında tüm hukuksal bildirimler iletisim kanalı üzerinden bildirilmesi halinde, bildirimin bize ulaşmasından sonra en geç ( 7 ) yedi gün içerisinde yanıt verilir.


STARTR TÜRKİYE
Forum ve Destek Sayfası


strlogo.png
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.