Neler yeni

Evde Kal Türkiyem 💕

Korona virüs ve sebep olduğu COVID-19 hastalığından kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı 14 Kural'a uymanızı önemle rica ederiz.

Daha Fazlası

StarTR Network 🎭

Öneri, istek, görüş, reklam ve sponsorluk, anlaşmaları hakkında bilgi almak için, iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası

Forum Kuralları! 🤔🤔

StarTR Forum! kendine özgü kuralları olan, sınırsız özgürlük vaat etmeyen, akla her gelenin söylenmesinin ve isteyenin dilediği gibi davranmasının söz konusu olmadığı bir ortamdır.

Daha Fazlası

Tanıtım Çocuklar İçin Kodlama Eğitimleri

seohaberleri

Forever StarTR!
Seo Uzmanı
Katılım
28 Mayıs 2020
Mesajlar
1,221
Tepkime puanı
15
Yaş
31
Konum
Ankara
İlgi Alanı
SEO
Cinsiyet
Erkek
Günümüzün gençleri ve çocukları olan öğrenciler hangi mesleği seçerlerse seçsinler artık çocuklardan teknolojiye hâkim olmaları istenmektedir. Artık çağımızın dijital dünyasında kodlama okuma yazma ve matematik ile beraber temel bir gereksinim bir durum almıştır. eğitimi en iyi şekilde öğrenmesini istiyorsanız küçük yaşlarda robotik kodlama eğitimi almalarını sağlamanız gerekiyor. öğrenmek aslında bir yabancı dil öğrenmeye benzemektedir. Küçük yaştaki çocuklar sıralama koşullar ve döngüler gibi kavramlarla ne kadar erken yaşta tanışırlarsa o kadar güzel anlıyorlar ve özümsüyorlar. Yapılan bazı araştırmalar doğrultusunda her 3 çocuktan birisi daha konuşma dahi öğrenmeden akıllı telefon, bilgisayar, tablet gibi teknolojik cihazlarla tanışmış oluyorlar.

ile eğitim alan çocukların hayal ettikleri oyun, uygulama gibi pek çok yazılım geliştirme yeteneklerini üst seviyelere taşımayı sağlıyor. Kodlama eğitimleri ile yapılan projelerde öğrencilere gelecekteki iş hayatlarının vazgeçilmez parçaları olacak bilgileri kazandırmayı hedefliyorlar. Bu eğitimler sayesinde çocuklar doğru mesleklere yönelerek ilerde mesleğe başladıkları zaman daha başarılı oluyorlar. eğitim artık hemen hemen her okulda çocuklara bir seçmeli ders olarak da sunulmaktadır. Aynı zamanda şunu da belirtelim ki kodlama ile uğraşan çocuklar diğer derslerinde de daha başarılı oluyorlar. Çocuklar hem eğlenip hem oyun oynuyorlar hem de yeni bilgilerle tanışmış oluyorlar. Robotik kodlama eğitimi artık ana sınıfı öğrencilerine bile öğretilmektedir. size en iyi hizmeti vermenin gururunu yaşamaktadır.
 
StarTR Bilgilendirme!
Yazılan Yorumlar Genel Ahlak Kurallarına Uygun Olmak Zorundadır. Bu Konuda Hassasiyet Göstermenizi Rica Ediyoruz.