Neler yeni
Merhaba, Ziyaretci

Sitemize Kaydolarak Yeni Konu Açabilir, Destek Sağlayabilir, Destek Alabilir ve Paylaşılan Konulardan Yararlanabilirsiniz.Şekershell internet hizmetleri OkeyLisans internet hizmetleri StarTR Fashion Celebrity LifeStyLe

Yavru Köpek Maması Nereden Alınır

Laplace

Kayıtlı Kullanıcı
StarTR Forum
Katılım
14 Eylül 2018
Mesajlar
119
Beğeniler
0
Puanları
16
Konum
Heryer
#1
Yavru köpek maması köpeklerin bağışıklık sistemi, eklem ve kas sistemi gibi birçok faklı yaşamsal fonksiyona sahip organını etkilemektedir. Hem kedi hem köpekler de yavruluk dönemi en önemli dönemlerden biridir. 0- 12 ay arası olarak sınırlandırılabilen bu yavruluk döneminde tercih edilen mama kalitesi ve mamanın besin değerleri çok önemlidir. Özellikle iri ırka sahip köpeklerde yaşlılık döneminde eklem ağrısı ortaya çıkma olasılığına karşı eklem ve iskelet sistemini destekleyici yavru köpek mamalarının tercih edilmesi çok önemlidir. İri ırk yavru köpek mamalarının birçoğunda bu özellik mevcuttur. Tüm ırklarda yavru köpek mamaları içerisinde olması gereken, gelişim için ihtiyaç duyulan besin değerlerinin ve mama içeriğinde ki kalsiyum, protein gibi önemli besinlerin değerlerini incelemek gerekir. Yavru köpeğiniz için seçeceğiniz uygun köpek maması onun diş ve çene yapısının da gelişmesini sağlayacaktır ve bu gelişim yaşlılık dönemi için çok önemlidir. Yetişkin köpek dönemi 1-7 yaş arası dönem olarak söylenebilir. Bu dönem yavruluk kazanımlarının geliştiği ve köpeğinizin büyüdüğü ve enerjisinin arttığı dönemdir. Daha hareketli ve vücut kütlesi olarak daha büyük olan köpeğiniz için seçeceğiniz mama yine köpeğinizin ırkına uygun olmalıdır. Yetişkin köpek mamaları ırk ayrımına göre enerji potansiyeli bakımından farklı özelliklere sahiptir. Ayrıca bu dönemde köpeğin çene ve diş gelişimi neredeyse tamamlandığı için doğru mama tercihi köpeğinizin yaşlandığında çene ve diş sağlığı açısından daha iyi durumda olmasını sağlayacaktır.

Besin değerleri yüksek olan kaliteli bir yavru kedi maması kedinizin midesinin, tüylerinin, gözlerinin, beyninin, iskelet ve kas sistemlerinin gelişmesi için gerekli olan besinleri içermektedir. Bu dönemde yeteri kadar iyi beslenen kediniz yaşlılığında bile bu dönemde iyi gelişmiş olan yaşamsal fonksiyonları sayesinde daha sağlıklı, enerjik ve mutlu olacaktır. Ayrıca yavru kedi mamaları yavru kedilerin kolaylıkla tüketebileceği şekilde hazırlandığı için kedinizin diş ve çene yapısı ilerleyen yaşlarında yiyeceği daha sert ve büyük mamalar için doğru şekilde gelişmiş olacaktır. Evcil dostlarınız için mama temin edebileceğiniz yerlerin başında gittiğiniz veteriner hekiminiz gelmektedir. Genellikle her veteriner hekim tavsiye ettiği mamalardan satış yapmaktadır. Bunun dışında marketler, internet sayfaları gibi platformlardan da mamayı kolaylıkla temin edebilirsiniz. Alışveriş yaptığınız yer ve markanın güvenilir ve kaliteli olduğundan emin olmalısınız.
 
Lütfen Dikkat !!!
Forum Sayfamızda Website Tanıtımları ( 1 ) Bir Adet Olmaktatır. Aynı Konuyu Başlık Değiştirerek Çoklu Tanıtım Yapanlar Forumdan Uzaklaştırılır.