Neler yeni
Merhaba, Ziyaretci

Sitemize Kaydolarak Yeni Konu Açabilir, Destek Sağlayabilir, Destek Alabilir ve Paylaşılan Konulardan Yararlanabilirsiniz.Şekershell internet hizmetleri OkeyLisans internet hizmetleri StarTR Fashion Celebrity LifeStyLe

Anne karnındayken bebekler nelerden hoşlanır?

StarTR

Admin
Yönetici
Forever StarTR
Katılım
18 Ağustos 2018
Mesajlar
23
Beğeniler
0
Puanları
3
#1
Anne Karnındayken Bebekler Nelerden Hoşlanır?
Hamileliğiniz boyunca yaptıklarınızın bebeğinizi ne kadar çok etkilediğini biliyorsunuz. Peki bebeğiniz en çok neleri yapmanızdan zevk alıyor biliyor musunuz?

Kahkahanızı Duymaktan
Kendinizi mutlu hissettiğiniz zaman hormonlarınız harekete geçer ve bu da karnınızdaki bebeği olumlu yönde etkiler. Ayrıca incelenen ultrasonlara göre anne kahkaha attığında bebek de içerde hareket etmeye başlıyor.

ILIK Duş Almanızdan
Bebek anne karnına dayanacak kadar büyüdüğünde dışarıdaki sıcaklık değişimlerinin de farkına varabilir. Bu sebeple aldığınız ılık duşlar onların rahatlamasına yardımcı olur. Fakat unutmayın ki çok sıcak suda duş almak bebeğiniz için rahatsız edicidir.

Karnınızın Okşanması
Bebeğinizin dokunma algısı 8. haftada gelişmeye başlar ve 20. haftada dışarıdan karnınıza olan temasları algılayacak kadar büyümüş olur. Bu noktada baba adayıyla beraber karnınızı okşamak ve aynı anda rahatlatıcı müzikler dinlemek bebeğinizi çok mutlu edecektir!

Düzenli Egzersiz
Düzeli olarak egzersiz yapmanız bebeğinizin kalp gelişimi açısından çok önemlidir. Hamilelikte genellikle en çok yürüyüş yapmak önerilse de hangi egzersizin daha doğru olacağı konusunda mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Sizin ve Sevdiklerinizin Sesi
25-26 haftalık bir bebek dışarıdan duyduğu seslere tepki verebilir. Sizin sesiniz en yakın ses olduğundan dolayı da sesinizi ayırt etmeye başlar. Bu noktada bebeğinizle konuşmak veya ona bir şeyler okumak iyi olabilir. Ayrıca sevdiklerinizin sesini duymak da özellikle babanın bebeğinizi mutlu eder.

Müzik Dinlemek
Müzik sesi bebeğinizi algılarını harekete geçirir ve beyin gelişimi için önemlidir. Ayrıca güzel bir müzik dinlerken mutlu olmanız bebeğinizi de mutlu eder.

Dinlenmek
Siz dinlenmeye başladığınız zamanlarda bebeğiniz karnınızda hareket etmeye başlar. Böylelikle yeni hareketler dener ve gelişir.
 


StarTR Türkiye Forumları!
Aynı Kategoride Açılan Konular